Z \”Twojego Vincenta\” do filmu o Mötley Crüe

20 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

Obraz powstanie na podstawie bestsellerowej książki \”Mötley Crüe – Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą\” (\”The Dirt\”) Neila Straussa. Nie zabraknie w nim narkotyków, bliskości śmierci oraz sporej liczby atrakcyjnych dziewcząt, czyli tego wszystkiego, co przyczyniło się do powstania i rozwoju legendy kapeli. Współtwórcami wydawnictwa byli muzycy bandu – Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars i Nikki Sixx – którzy także zajmą się produkcją filmu.

25-letni Douglas Booth prowadzi rozmowy w sprawie roli współzałożyciela i basisty Mötley Crüe, Nikkiego Sixxa. Nie obsadzono jeszcze ról pozostałych członków kapeli.

Jeff Tremaine (\”Jackass: Bezwstydny dziadek\”) będzie reżyserował \”The Dirt\”. Scenariusz piszą Rich Wilkes i twórca \”Californication\” Tom Kapinos. O realizacji filmu mówi się od 2003 roku. W końcu projekt przygarnął Netflix.

W czasie trwającej od 1980 roku kariery grupa Mötley Crüe sprzedała około 100 milionów płyt. Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się krążki \”Shout at the Devil\”, \”Theatre of Pain\”, \”Girls, Girls, Girls\” oraz \”Dr. Feelgood\”. Ostatni album formacji, \”Saints of Los Angeles\”, pochodzi z czerwca 2008 roku.

W styczniu 2016 roku zespół zagrał ostatni w karierze koncert. Kapela wcześniej zawarła umowę, w ramach której zobowiązała się, że już nigdy nie wystąpi na scenie. Dokument, \”Cessation Of Touring Agreement\”, podpisany przez wszystkich czterech członków formacji – Vince\’a Neila, Nikkiego Sixxa, Micka Marsa i Tommy\’ego Lee – w obecności świadków, zabrania muzykom powrotu do wspólnego grania na żywo.

Douglas Booth na koncie ma udział w filmach \”Noe: Wybrany przez Boga\”, \”Jupiter: Intronizacja\” czy \”Duma i uprzedzenie i zombie\”. Ostatnio można go było oglądać w niezwyklej malarskiej animacji \”Twój Vincent\”, gdzie wcielił się w Armanda Roulina, syna Vincenta van Gogha.