Zacier wydaje i podpisuje

13 września 2010
ok. 1 minuta czytania

16 września o godzinie 18.00 w sklepie SP Records na ul. Marszałkowskiej 8 w Warszawie, odbędzie się premiera nowego albumu, która zostanie połączona z podpisywaniem płyt przez muzyków.

Projekt Zacier (Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących) powstał w 1984 roku w Warszawie. Liderem grupy jest szalony doktor nauk medycznych Mirosław Jędras. Grupa prezentuje urozmaicony repertuar, składający się w swej większości z prześmiewczych i skandalizujących parodii różnych gatunków i póz muzycznych, począwszy od piosenki biesiadnej i ludowej, poprzez folklor miejski, country, rock and roll, blues, hard rock, punk, rock progresywny, reggae, a na heavy metalu skończywszy.

Wydawnictwo „Niedźwiedź Janusz i inne zwierzęta” przez premierowy tydzień dostępne będzie tylko we wspomnianym sklepie S.P Records.

Na jesień planowana jest trasa koncertowa wraz z zaprzyjaźnioną grupą Kabanos.

W obecnym składzie zespołu poza Jędrasem występują również: Michał Jędras, czyli DJ Mrufka, lider grupy młodzieżowej The Fauschers, Krzysztof Radzimski, czyli Dr Yry, znany z TPN25, El Dupy i Większego Obciachu oraz Krzysztof Zieliński, lider Większego Obciachu.