Zaczęły się zdjęcia do musicalu „Koty”

13 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Oprócz piosenkarzy w musicalu pojawią się także aktorzy Judi Dench (Deutronomy), Idris Elba (Macavity (w polskiej wersji nazywał się Makiavel)), Ian McKellen oraz Rebel Wilson ((Plameczka Pac), pisenkarko-aktorka Jennifer Hudson (Grizabella), komik James Corden oraz tancerka The Royal Ballet Francesca Hayward (Wiktoria).

Za choreografie odpowiada Andy Blankenbuehler, który jest już za pan brat z „Kotami”, gdyż pracował przy wersji scenicznej na Broadwayu.

„Koty” to musical Andrew Lloyda Webbera z 1981 roku. Teksty piosenek napisał Trevor Nunn wykorzystując wiersze T.S. Eliota, pochodzące głównie z tomu poezji „Old Possum’s Book of Practical Cats”. Najpierw musical wystawiono na West Endzie, a następnie na Broadwayu. Spektakl londyński grano przez 21 lat, nowojorski 18 lat. Niedawno pojawiły się odświeżone wersje musicalu na obu scenach. W Polsce spektakl pokazywał Teatr Muzyczny „Roma”.

Za reżyserię odpowiada Tom Hooper, który ma na koncie filmy „Jak zostać królem” czy „Dziewczyna z portretu”. Scenariusz napisał Lee Hall.

Film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.