Zaginiony album Johnny’ego Casha

11 grudnia 2013
ok. 2 minut czytania

Album zawiera 12 utworów. Materiał na płytę nagrywano w 1981 roku w Nashville oraz w 1984 roku w Los Angeles. Na odnalezionym krążku Casha usłyszymy dwie piosenki wykonane z żoną, June Carter Cash oraz jeden kawałek nagrany wspólnie z przyjacielem i bliskim współpracownikiem, Waylonem Jennigsem.

Płyta „Out Among the Stars” powstała dla wytwórni Columbia Records, która na początku lat 80., widząc osobiste i zawodowe problemy Casha, zaproponowała legendarnemu Man in Black współpracę z Billym’m Sherrillem, producentem i ikoną gatunku countrypolitan. Zrealizowany materiał odłożono jednak na półkę. Archiwalne nagrania w domu Johnny’ego Casha i June Carter Cash odnalazł ich syn, John Carter Cash.

– Byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy odnaleźliśmy ten materiał. To przecież piękne nagrania, których nikt nigdy nie słyszał. Głos taty w tamtym okresie był w najlepszej formie – wyjawił John Carter Cash.

Płyta ukaże się 25 marca nakładem Columbia/Legacy Records.

Tracklista „Out Among the Stars” przedstawia się następująco:

„Out Among the Stars”
„Baby Ride Easy” [feat. June Carter Cash]
„She Used to Love Me a Lot”
„After All”
„I’m Movin' On” [feat. Waylon Jennings]
„If I Told You Who It Was”
„Call Your Mother”
„I Drove Her Out of My Mind”
„Tennessee”
„Rock and Roll Shoes”
„Don’t You Think It’s Come Our Time” [feat. June Carter Cash]
„I Came to Believe”

Johnny Cash zmarł 12 września 2003 roku. W 2005 roku powstał film „Spacer po linie” z Joaquinem Phoenixem i Reese Witherspoon, opowiadający o życiu i karierze legendy muzyki country.