Zagubiony akord Gorillaz

28 grudnia 2020
ok. 1 minuta czytania

\”The Lost Chord\” to kolejna odsłona wydawnictwa \”Song Machine\”. Cała kolekcja \”Song Machine: Season One\” ukazała się 23 października. W zestawie znalazły się nagrania z St. Vincent, Octavianem, ScHoolboyem Q, Robertem Smithem, EarthGang czy GoldLink.

– Rok 2020 był jednym z najtrudniejszych w historii ludzkości – napisał na Twitterze zespół. – Ale jakimś cudem, wbrew wszelkim przeciwnościom, z Waszą pomocą i powiększonej rodziny Gorillaz, udało nam się stworzyć własny kawałek historii. Dziękujemy za cierpliwość i wiarę w Gorillaz.

Pomysł na wirtualny zespół Gorillaz narodził się w głowie Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Od 1998 roku formacja sprzedała blisko 20 milionów albumów i singli na świecie. Na koncie ma przeboje \”Clint Eastwood\”, \”Feel Good Inc.\” czy \”Dare\”. Poprzedni longplay, \”The Now Now\”, ukazał się 29 czerwca 2018 roku.

2020 – one of the most challenging years in human history. But somehow, against all odds, with the help of you and the extended Gorillaz family, we still managed to make our own little piece of history. Thanks for your patience, and for believing in Gorillaz.