Zajrzyj za kulisy teledysku Kazika z filmu o Tomku Komendzie

24 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Kazik Staszewski był jedną z pierwszych osób w Polsce, które miały okazję zobaczyć film \”25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy\”. Obraz Jana Holoubka zrobił na artyście tak duże wrażenie, że muzyk musiał obejrzeć go jeszcze dwukrotnie, z miejsca zgadzając się na stworzenie do niego piosenki.

– Ten film opowiada niesamowitą historię, pełną tragedii i dramatyzmu (…). To jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w życiu – mówi Kazik.

Jego hit \”25 lat niewinności\” błyskawicznie podbił internet i rozgłośnie radiowe, a w serwisie YouTube został odtworzony niemalże półtora miliona razy. Dziś można obejrzeć kulisy powstania teledysku do tego niezwykłego utworu.

Autorem teledysku wykorzystującego ujęcia z filmu jest uznany, wielokrotnie nagradzany twórca krótkich form Jacek Kościuszko.

\”25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy\” trafi do kin 18 września.

Tomasz Komenda, główny bohater poruszającego i emocjonującego filmu, jako młody chłopak trafił do więzienia. Został oskarżony i skazany za zbrodnie, których nie popełnił. W więzieniu spędził całą swoją młodość, czekając, aż sprawiedliwość znowu stanie po jego stronie. Jedyne na co mógł liczyć, to rodzina, która nigdy nie zwątpiła w jego niewinność.

Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: \”Chce się żyć\” czy serial \”Pułapka\”.

Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.