Zakochany Ed Sheeran walczy na ringu

30 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

W filmiku widzimy zakochanego wokalistę, który przygotowuje się do najważniejszej bokserskiej walki swojego życia. Klip wyreżyserował Jason Koenig. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

„Shape Of You” odniósł ogromny sukces na świecie w serwisach streamingowych oraz na listach przebojów. Napisali go Sheeran, Johnny McDaid i Steve Mac. Utwór jest przedłużeniem brzmienia, dzięki któremu artysta zasłynął i wyróżnił go spośród innych wykonawców. W Polsce piosenka w błyskawicznym tempie otrzymała złotego status.

– „÷” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło – mówi Ed. – Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca.

Właśnie tego dnia longplay trafi do sprzedaży. Za produkcję materiału odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Wokalista skorzystał także z talentów producenckich Johnny’ego McDaida, Mike’a Elizondo i Steve’a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę.

Płyta „÷” będzie dostępna w wersji standardowej, obejmującej 12 piosenek, a także w edycji deluxe, bogatszej o cztery kompozycje.

Tracklista płyty:
„Eraser”
„Castle On The Hill”
„Dive”
„Shape Of You”
„Perfect”
„Galway Girl”
„Happier”
„New Man”
„Hearts Don’t Break Around Here”
„What Do I Know?”
„How Would You Feel (Paean)”
„Supermarket Flowers”

Wersja deluxe:

„Barcelona”
„Bibia Be Ye Ye”
„Nancy Mulligan”
„Save Myself”

Dyskografię Eda Sheerana wciąż zamyka płyta „x” z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed dał niesamowity koncert na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud”.