Zaskakujący, zabawowy Noel Gallagher

13 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Nad następcą znakomicie przyjętej płyty „Chasing Yesterday” z 2015 roku, która zdobyła szczyt brytyjskiej listy, były muzyk Oasis pracuje z producentem Davidem Holmesem. Piosenki mają być gotowe przed festiwalem Glastonbury 2017.

– Teraz mogę już być bardziej konkretny. Dano mi deadline i wszystko, czyli mastering, oprawa graficzna, teledyski, mają być gotowe, zanim zagram w czerwcu na Glastonbury – powiedział Noel Gallagher w rozmowie z BBC 6 Music. Wcześniej Anglik dawał do zrozumienia, że płyta może być gotowa do końca 2016 roku.

– Kiedy zdecydowałem się na nagrania z Davidem Holmesem, musiałem zgodzić się z jego metodami pracy, a jedna z nich zakłada, że cały materiał powstaje w studiu. Zaczęliśmy u niego w domu, w Belfaście. Wcześniej nigdy tak nie pracowałem. Czyli, nie wiadomo, co z tego wyjdzie, dopóki praca nie będzie zakończona. Wszystko cały czas się zmienia, co jest wspaniałe – dodał Gallagher.

Producent wcześniej mówił, że fani Noela będą zaskoczeni, a płyta będzie miała zabawowy feeling. Na razie napisanych jest ponoć pięć piosenek.

Wspomniana płyta „Chasing Yesterday” miała premierę w lutym 2015 roku. Wydany został pod szyldem Noel Gallagher’s High Flying Birds. Anglik promował płytę także w Polsce. Był jedną z gwiazd Orange Warsaw Festival.