Zaśpiewaj „Bohemian Rhapsody” w kinie

1 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Dystrybutor filmu „Bohemian Rhapsody” w Wielkiej Brytanii postanowił uatrakcyjnić nieco projekcje i dorobił napisy do piosenek (choć jak wiadomo większość Anglików zna teksty Queen) i dodatkowo na pokazach widzowie będą zachęcani do tego by śpiewali razem z bohaterami filmu. Pokazy „Bohemian Rhapsody” w wersji do śpiewania zaczną się 11 stycznia 2019 roku. Listę kin można znaleźć na tej stronie.

Niedawno piosenka „Bohemian Rhapsody” została najczęściej pobieraną cyfrowo kompozycją z XX wieku, a film „Bohemian Rhapsody” pobił inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu „Mamma Mia”. Jeśli chodzi o stricte muzyczne biografie najwyżej do tej pory znajdował się film „Straight Outta Compton” opowiadający o grupie N.W.A.

W roli głównej w „Bohemian Rhapsody” występuje znany z serialu „Mr. Robot”, Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are The Champions”, „Under Pressure”, „Radio Ga Ga”, „A Kind Of Magic”, „I Want It All” czy „Innuendo”. Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.