Zbyt perfekcyjny Axl Rose producentem

14 czerwca 2004
ok. 1 minuta czytania

Płyta „Chinese Democracy”, której premiera zapowiadana jest od ośmiu lat, „miała” już kilku producentów. W gronie tym wymieniano m.in. Roya Thomasa Bakera, Boba Ezrina oraz Moby’ego. Teraz, jak zdradził basista zespołu – Tommy Stinson, odpowiedzialność za brzmienie nowego materiału Guns N’Roses postanowił wziąć na siebie frontman grupy. Przy okazji muzyk wytłumaczył, iż przeciagające się wydanie albumu wynika z faktu, że Rose jest perfekcjonistą.

– Lubi wydobywać z chłopaków wszystko, co najlepsze dla każdej piosenki – uzasadnił Stinson. – To wspaniały proces, gdyż angażuje każdego, więc wszyscy posiadają na własność kawałek utworu, wcześniej jakby oddając część siebie.

Basista oświadczył ponadto, że nie sądzi, aby przyszedł ktoś nowy na miejsce gitarzysty Bucketheada, który pożegnał się z formacją w marcu. W ekipie są bowiem jeszcze Richard Fortus i Robin Finck.

Przypomnijmy, że ostatni studyjny longplay Guns N’Roses ukazał się w 1993 roku. Była to składanka coverów „The Spaghetti Incident”. Trzy miesiące temu ukazała się natomiast kompilacja przebojów bandu – „Greatest Hits”.