Zdjęcia do \”Elvisa\” wstrzymane do odwołania

20 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Oczywiście zdjęcia i tak nie mogły trwać ze względu na chorobę Toma Hanksa (aktor zaraził się koronawirusem), teraz jednak Baz Luhrmann przekazał, że po konsultacjach z premier stanu Queensland, Annastacią Palaszczuk, zawiesza całą produkcję do odwołania.

W roli głównej w obrazie zatytułowanym po prostu \”Elvis\” wystąpi Austin Butler.

Tom Hanks sportretuje w produkcji \’Pułkownika\' Toma Parkera, wieloletniego menadżera Elvisa Presleya, jednego z najbardziej znanych impresario w historii muzyki. Tom Parker odkrył Elvisa jeszcze gdy był nieletni i namówił RCA by wykupiła go za 40 tysięcy dolarów z lokalnej wytwórni Sun Records. Parker, człowiek o tajemniczym pochodzeniu, odpowiedzialny był za międzynarodową karierę muzyczną i filmową króla rock and rolla, z której czerpał 50 procent zysków. Chociaż impresario utrzymywał, że jest Amerykaninem, okazało się że urodził się w Holandii. W rodzinnym kraju Parker miał być zamieszany w zabójstwo pewnej kobiety. Fakt ten może tłumaczyć niechęć menadżera do europejskich podróży, która uniemożliwiła Presleyowi koncerty na naszym kontynencie. Parker zmarł w 1997 roku w wieku 87 lat. Olivia DeJonge sportretuje żonę Presleya, Priscillę. Maggie Gyllenhaal pojawi się jako matka króla rock and rolla. Rufus Sewell wcieli się w ojca gwiazdora, Vernona Presleya.

Scenariusz, którego bohaterem jest Elvis Presley napisał Baz Luhrmann. Pomagał mu stały współpracownik Craig Pearce. Wytwórnia Warner Bros. ustaliła datę premiery biografii Elvisa Presleya w reżyserii Baza Luhrmanna na 1 października 2021 roku.

pic.twitter.com/3YQjUwviVl— Baz Luhrmann (@bazluhrmann) March 20, 2020