Zedd zagra we Wrocławiu

27 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Zdobywca nagrody Grammy i twórca wyjątkowych hitów z gatunku EDM – Zedd – wystąpi po raz pierwszy w Polsce. DJ dołącza obok Tiesto i Steve Aoki do listy 3 z pośród 5 zagranicznych artystów, którzy wystąpią podczas Music Power Explosion.

Jego najnowszy hit „The Middle” z Maren Morris and Grey wydany w styczniu tego roku w ekspresowym tempie trafił do serc fanów muzyki klubowej na całym świecie. Przebojem „Stay” nagranym z Alessią Carą podbił listy przebojów, utrzymując się na pierwszym miejscu przez 6 tygodni. Na swoim koncie ma współpracę z różnorodnymi artystami, takimi jak: Lady Gaga, Justin Bieber, Swedish House Mafia, czy P. Diddy. Doceniony za twórczość, osiągnął już 4 miliony subskrybcji na kanale YouTube.

Swoją przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął w 2009 roku wygrywając dwa duże plebiscyty Beatport: Armand Van Helden/Strictly Rhythm Remix Contest oraz Fatboy Slim/Skint Remix Contest. Dzięki tym osiągnięciom stał się zauważalny na rynku i w branży muzycznej. Bardzo szybko wyłapał go Skrillex, dzięki czemu rozwinął skrzydła pod marką „OWSLA”. Jego talent został dostrzeżony w kręgu najwybitniejszych artystów, dla których zremiksował kilka z najbardziej znanych utworów.

Twórczość Zedda kojarzona jest przede wszystkim z niezwykle wyszukaną formą. Zedd łamie stereotypy muzyczne. Jego styl jest szeroko rozpoznawalny, charakteryzuje się skrupulatnością i dokładnością, dzięki czemu potrafi dotrzeć do większego grona odbiorców. Idealnym przykładem są w tym przypadku single: „Stay The Night”, „The Middle” czy „I Want You To Know”. Szerokim echem odbiła się także współpraca DJ-a ze znanym z zespołu One Direction – Liamem Paynem, dzięki której pod koniec ubiegłego roku powstał hit „Get Low” – nieodzowny element imprez klubowych na całym świecie.

Pierwszy album DJ-a, wyprzedany w milionowych nakładach, zatytułowany „Clarity” osiągnął w szybkim tempie drugie miejsce topowej czterdziestki. Ówczesny sukces Zedd przypieczętował także zdobyciem statuetki MTV oraz nagrody Grammy.

Zedd po raz pierwszy zaprezentuje swój set w Polsce 13 lipca na Music Power Explosion we Wrocławiu. Będzie jednym z 5 zagranicznych artystów, którzy wystąpią na festiwalu, zaraz obok Steve Aoki i Tiesto. Do sprzedaży ponownie trafiły bilety early birds na płytę z rezerwacji, które nie zostały sfinalizowane. Ich liczba jest jednak bardzo ograniczona. Bilety na festiwal można nabyć poprzez strony bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl.