Zendaya nie pokocha Spider-Mana

10 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiła się wiadomość, iż artystka sportretuje Mary Jane Watson, ukochaną Petera Parkera/Spider-Mana. Do tej pory gwiazda milczała, ale teraz przyznała, że nie jest to prawda. Co więcej, postać, którą zagra 20-latka w nie będzie romantycznie związana z tytułowym bohaterem. Zendaya wcieli się w niejaką Michelle. – Jest surowa, dziwna i jest intelektualistką – mówi aktorka.

„Spider-Man: Homecoming” otwiera kolejny rozdział przygód Petera Parkera/Spider-Mana. W tytułowego bohatera wciela się Tom Holland.

Zendaya gra główną postać kobiecą. W obrazie występują również Marisa Tomei jako ciotka May, Robert Downey Jr. jako Tony Stark, Kenneth Choi jako nauczyciel Petera, a także Michael Barbieri, Tony Revolori, Laura Harrier oraz Donald Glover. Udział potwierdzili ponadto Isabella Amara, Jorge Lendeborg Jr., Hannibal Buress, J.J. Totah, Abraham Attah, Tyne Daly i Angourie Rice. Wrogów Spider-Mana sportretują Michael Keaton, Logan Marshall-Green, Michael Mando, Michael Chernus i Bokeem Woodbine.

Za kamerą staje Jon Watts. Premiera obrazu „Spider-Man: Homecoming” planowana jest na 7 lipca 2017 roku.

Zendaya to także wokalistka. Na koncie ma jeden imienny longplay, który ukazał się we wrześniu 2013 roku. Gwiazda Disneya ostatnio występowała w serialu „K.C. Undercover”.