Zendaya niebezpieczna w „Spider-Manie”

13 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

Nadchodzący film otwiera nowy rozdział w popularnej serii. Peter Parker (Tom Holland) jest niemal typowym nastolatkiem, z tych mniej popularnych. Co prawda posiada supermoce, ale to nie przeszkadza, by miał typowe dla licealisty troski i problemy. Chłopak mieszka z ciotką May (Marisa Tomei) i próbuje wieść normalne życie pod czujnym okiem swego nowego mentora, Tony’ego Starka/Iron Mana (Robert Downey Jr.), ciągnie go jednak do bycia superbohaterem.

[Uwaga: Spoiler]

Pierwotnie mówiło się, że Zendaya ma sportretować ukochaną Spider-Mana, słynną Mary Jane Watson, szybko to jednak zdementowano. Według najnowszych doniesień, była gwiazda Disneya zagra Michelle Toomes. Nazwisko może niewiele mówić przeciętnym widzom, ale fani komiksów wiedzą, że jeden ze złoczyńców, The Vulture (w tej roli Michael Keaton), naprawdę nazywa się Adrian Toomes. Wiele więc wskazuje, że Michelle to jego córka. Nie wiadomo jednak, czy dziewczyna będzie równie niebezpieczna co ojciec.

W obsadzie znaleźli się także Kenneth Choi jako nauczyciel Petera, a także Michael Barbieri, Tony Revolori, Laura Harrier oraz Donald Glover. Udział potwierdzili ponadto Zendaya, Isabella Amara, Jorge Lendeborg Jr., Hannibal Buress, J.J. Totah, Abraham Attah, Tyne Daly i Angourie Rice. Wrogów Spider-Mana sportretują Michael Keaton, Logan Marshall-Green, Michael Mando, Michael Chernus i Bokeem Woodbine.

Reżyserią zajął się Jon Watts. Do Polski „Spider-Man: Homecoming” dotrzeć ma 14 lipca – tydzień po światowej premierze.

Zendaya to aktorka i popowa wokalistka. Na koncie ma jeden imienny longplay, który ukazał się we wrześniu 2013 roku. Amerykanka ostatnio występowała w serialu „K.C. Undercover”.