Zeskanowane ciała muzyków Opeth w teledysku

24 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Szwedzcy prog-metalowcy opublikowali wideo do nagrania „Era”, które wyreżyserował Markus Hofko. – Nasz udział w tym teledysku był znikomy – opowiada frontman Mikael Akerfeldt. – Podczas pobytu w Monachium, w ramach ostatniej trasy, robiliśmy skany 3D naszych ciał (ubrani). Pamiętam, że byliśmy bardzo zmęczeni i pewnie na kacu, a reżyser kazał nam wejść do potwornie zimnego pomieszczenia i zeskanował czymś, co wyglądało jak suszarka. Taki był nasz udział w klipie.

Co dalej zrobił Markus Hofko można sprawdzić pod tym adresem.

Longplay „Sorceress” ukazał się we wrześniu 2016 roku nakładem Nuclear Blast. Nagrania odbyły się w legendarnych Rockfield Studios w Walii, gdzie powstawały arcydzieła Queen, Rush czy Judas Priest.

Opeth to szwedzka formacja doskonale znana wszystkim fanom progresywnego metalu. Zespół, któremu przewodzi Mikael Akerfeldt, na muzycznej scenie działa od 1990 roku. Poprzedni longplay bandu, „Pale Communion”, pochodzi z sierpnia 2014 roku. Album doszedł do 19. miejsca zestawienia Billboard 200, podobnie jak jego poprzednik „Heritage”.