Zespół Varius Manx zaprasza do śpiewania

9 października 2002
ok. 2 minut czytania

Na razie znane są dwie nowe kompozycje zespołu Roberta Jansona: wakacyjny przebój „Moje Eldorado” oraz obecny singel „Jest w nim”. O ile pierwszy z tych utworów to typowo letnia, łatwo wpadająca w ucho wesoła piosenka, tak drugi „numer” jest poważniejszy i nawiązuje do dawnych kompozycji kapeli.

Przy okazji premiery „Eno” członkowie Varius Manx zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich, którzy lubią i nie boją się śpiewać. Album „Eno” zawierać bowiem będzie dodatkowy krążek z piosenkami Varius Manx w wersjach karaoke (podkład muzyczny z wyraźnie zaakcentowaną linią melodyczną). Znajdzie się na nim sześć premierowych piosenek oraz starsze przeboje: „Zamigotał świat”, „Piosenka księżycowa”, „Ruchome piaski”, „Orła cień”, „Maj”, „Jestem Twoją Afryką” oraz „Jestem Tobą”.

Aby każdy z kupujących nowy materiał miał jednak możliwość wyboru, do sklepów trafią trzy wersje tego wydawnictwa – dwupłytowy album zawierający „Eno” i krążek karaoke oraz jednopłytowe wersje zawierające oddzielnie „Eno” i „Varius Manx: Karaoke”.

W październiku i listopadzie zaplanowano natomiast cztery imprezy karaoke, podczas których obecny będzie zespół (na scenie, a także jako jury). Zwycięzca każdego z konkursów otrzyma okazję wspólnego występu z Varius Manx, a także weźmie udział w nagraniu nowej wersji jednej z piosenek z „Eno”. Utwór znajdzie się na singlu promującym ten longplay.

Koncerty odbędą się w klubach w Warszawie, Sosnowcu, Poznaniu oraz Gdańsku. Dokładne rozpiski eliminacji i finałów znajdziecie na oficjalnej stronie grupy.