Zło świata oczami Lauryn Hill

5 grudnia 2013
ok. 1 minuta czytania

Sama piosenka została ujawniona w październiku, gdy wokalistka opuściła więzienie, gdzie została umieszczona za oszustwa podatkowe. Numer powstał nim Hill trafiła za kratki i został zmiksowany podczas jej odsiadki.

Teraz w sieci pojawiło się lyric video. Za reżyserię klipu odpowiadają artystka oraz Jon Casey, który był także operatorem. Wideo stanowi komentarz do piosenki i przedstawia rozmaite złe rzeczy, które dzieją się na świecie. Z efektem można zapoznać się tutaj.

– To część materiału, nad którym pracowałam nim zostałam zamknięta – wyjaśniała wcześniej. – Zrobiliśmy, co się dało, by korespondencyjnie wykonać jak najlepszy miks. (…) Ostatnio nie byłam w stanie zbyt często oglądać wiadomości, więc niekoniecznie jestem na bieżąco, ale newsy jako takie były dla mnie inspiracją przy tym utworze. Jako pewna zapowiedź czegoś, co się ma wydarzyć. Takie wiadomości przyciągają ludzi, trafiają do nich.

Niedawno Hill podpisała kontrakt z Sony Records. Label pomoże jej w spłaceniu długów, ale w zamian wyda z wyprzedzeniem jej premierowe utwory, jeszcze przed ukazaniem się pełnego krążka.

Gwiazda R&B już od pewnego czasu pracuje nad nowym albumem studyjnym. Będzie on następcą bestsellerowego wydawnictwa „The Miseducation of Lauryn Hill” z 1998 roku.