Zmiana miejsca poznańskiego koncertu i nowy support Arkony

19 listopada 2015
ok. 1 minuta czytania

Zespół będzie towarzyszyć Rosjanom na pięciu koncertach: 16 grudnia w krakowskiej Fabryce, 17 grudnia we wrocławskim Alibi, 18 grudnia w warszawskiej Progresji, 19 grudnia w gdańskim B90 oraz 20 grudnia w poznańskim klubie Blue Note. W roli pozostałych supportów wystąpią folkmetalowe Heidevolk z Holandii, Metastöll z Estonii i Dalriada z Węgier.

Arkona ma już u nas pokaźne grono maniaków folk metalu. Dziwić to nie może, bo i Polacy, i Rosjanie lubią dobrą zabawę przy muzyce, lubią również wracać do tradycji przodków, do legend, baśni, podań, etc. A muzycznie Arkona, oprócz brutalnego metalowego łojenia, ma przecież piszczałki, flety i dudy, które doskonale budują odpowiedni klimat rozkoszowania się gorzałą i dobrym towarzystwem. No i ma charyzmatyczną Maszę Archipową na wokalu, która doskonale wie, co należy zrobić, aby publikę wciągnąć do zabawy. Arkona cały czas promuje na koncertach wydany w 2014 roku album „Yav”, zwiastowany przez piękne połączenie rzezi i folku, numer „Zov pustyh dereven” (do sprawdzenia tutaj).

Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu.

Organizatorzy przypominają równocześnie, iż poznański koncert został przeniesiony do klubu Blue Note. Dotychczas zakupione bilety zachowują ważność.