Znamy supporty przed Suicide Silence

2 lipca 2015
ok. 2 minut czytania

Final Sacrifice to lokalni wyjadacze, którzy mają na koncie sporo koncertów. Po ukształtowaniu się składu w 2010 roku zespół zaczął koncertować na terenie całego kraju, jak również w Niemczech oraz w Czechach. Po wydaniu długo oczekiwanej EP-ki „Aspirations & Endeavours” dzielili scenę z zespołami For The Fallen Dreams, Showbread, No Bragging Rights, Dream on Dreamer, My Autumn, HATE, Betraying The Martyrs czy In Hearts Wake. We wrześniu 2012 wraz z czeskim Momma Knows Best odbyli jedenastodniową trasę po wschodniej Europie, grając koncerty w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech. Zimą 2013 roku wydali EP-kę zatytułowaną „Follow”, ukazujące bardziej melodyjne oblicze muzyczne bandu.

Powstałe 3 lata temu Heresy Denied łączy nowoczesną odmianę death metalu ze oldschoolowym, bezkompromisowym graniem. W swojej twórczości zespół nawiązuje do czołowych przedstawicieli gatunku ekstremalnego metalu jak i kapel, które zdefiniowały jego nową odmianę. W ich muzyce nie brakuje ciężkich breakdownów, połamanych riffów, akustycznych przejść jak i energicznych, mięsistych partii gitarowych. Zespół ma zamiar wydać pod koniec roku 2015 swoją pierwszą, pełnowymiarową płytę, którą zapowiada ich pierwszy singiel „Deny Your Heresy”.

Materia od 2007 roku nie zwalnia tempa. Kapela ze Szczecinka ma na koncie masę koncertów w Polsce i Europie. Grali nawet na festiwalu metalowym w Egipcie czy też na Wacken Open Air, a w Polsce zaliczyli chociażby Woodstock. W 2013 roku wydali pierwszy długogrający krążek „Case Of Noise” i od tamtej pory, pomiędzy dużą liczbą koncertów, przygotowują się do wydania kolejnej płyty. Świeży materiał jest już nagrany i czeka na wydanie.

Łącząc kompozycyjne umiejętności Pawła i liryczny talent Phila w 2008 roku powstał projekt The Sixpounder. Brzmienie tego zespołu to swego rodzaju mieszanka rock & rolla i metalu. Dzięki takiej różnorodności wrocławianie trafiają do szerokiej publiczności. Przez lata koncertowali w trasie z takimi wykonawcami jak Behemoth, Vader, Decapitated, Acid Drinkers, KAT i dzielili scenę z Motörhead, Soilwork, Parkway Drive, Bullet For My Valentine, Ihsahn, Despised Icon czy Dead By April. Na koncie mają album „Going To Hell? Permission Granted!”, który przyjął się bardzo dobrze wśród słuchaczy. Teraz planują nagrać jeszcze większy, szybszy i mocniejszy album. Liczymy, że się to uda jak najszybciej.

Koncerty odbędą się w dniach 10 sierpnia we Wrocławiu w klubie Liverpool oraz dzień później w Poznaniu, Pod Minogą.