Zoë Kravitz z fantastycznymi zwierzętami

11 sierpnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Aktorka dołączyła już w trakcie prac nad produkcją, która jest spin-offem przygód Harry’ego Pottera. Kravitz otrzymała małą rolę, ale niewykluczone, iż zostanie ona rozbudowana w sequelach.

Dzieło ukazuje przygody pisarza Newta Scamandera (Eddie Redmayne) i tajnego stowarzyszenia czarodziejek i czarodziejów w Nowym Jorku. Akcja rozgrywa się 70 lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę Scamandera w szkole.

W obsadzie znaleźli się także Alison Sudo jako Queenie, Katherine Waterston jako Tina, Dan Fogle jako Jacob, mugol i rywal głównego bohatera i Colin Farrell, który wcieli się w czarodzieja Gravesa. W obrazie grają również Ezra Miller, Jenn Murray, Faith Wood-Blagrove, Jon Voight, a także Carmen Ejogo, Gemma Chan i Ron Perlman.

Za kamerą stanął David Yates, który nakręcił cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze i który zajmie się zapowiedzianym niedawno sequelem.

Premiera została wyznaczona na 18 listopada 2016 roku.

Zoë Kravitz jest córką Lenny’ego Kravitza i Lisy Bonet. Na koncie ma role w „Californication” czy „1000 lat po Ziemi”. Zagrała też w „Niezgodnej”, „Zbuntowanej” i „Wiernej” jako Christina. 27-latka prowadzi równolegle karierę muzyczną, stojąc na czele zespołu Lolawolf. W jego skład wchodzą także James Levy i Jimmy Giannopoulos. Grupa ma na koncie wydawnictwa „Lolawolf” (luty 2014), „Calm Down” (październik 2014) i „Every Fuckin Day” (czerwiec 2015). W lipcu 2016 roku formacja wypuściła nowy singel „Teardrop” z udziałem Miley Cyrus.