Zobacz, jak nagrywa Gorgoroth

4 grudnia 2007
ok. 1 minuta czytania

Wideoklip został zrealizowany do utworu \”Carving a Giant\”. Zdjęcia powstały w jaskini w pobliżu Bergen w Norwegii. Produkcja nawiązuje do niesławnego koncertu zespołu w Polsce w 2004 roku. Podczas rejestrowanego na potrzeby DVD występu w budynku Telewizji Kraków, artystom towarzyszyły na scenie nagie kobiety wiszące na krzyżach, a na scenie leżały odcięte baranie głowy. Show wywołał falę oburzenia i doprowadził do procesu sądowego.

Pomiędzy byłymi i obecnymi członkami Gorgoroth trwa w tej chwili spór o prawo do używania nazwy grupy. Były gitarzysta formacji, Infernus, uruchomił \”oficjalną\” stronę zespołu i pracuje nad jego nową płytą, chociaż pozostaje jedynym członkiem składu. Album, który będzie nosił tytuł \”Quantos Possund Ad Satanitatem Trahunt\”, ukaże się nakładem wytwórni Regain Records.

Na czele drugiego, równoległego wcielenia Gorgoroth stoją wokalista Gaahl oraz basista King ov Hell. Muzykom towarzyszą perkusista Nick Barker oraz gitarzyści Teloch i Sykelig. Artyści zakończyli niedawno europejską trasę koncertową.

Studyjną dyskografię Gorgoroth zamyka krążek \”Ad Majorem Sathanas Gloriam\” z 2006 roku.