Zobacz Korę jako Czarną Madonnę u Ørganka

20 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Legendarna wokalistka ubrana w czarne szaty i z koroną na głowie stoi jakby w deszczu meteorytów. Jej postać pokazywana jest na coraz większym zbliżeniu, dzięki czemu widać jak zamyka i otwiera oczy. Całość jest do obejrzenia pod tym adresem.

– Współpraca z Jerzym Skolimowskim i Korą przebiegała w atmosferze pełnego skupienia, zaufania i szacunku do wspólnej pracy – opowiadał Tomasz Organek, wokalista rockowej formacji. – Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym i dało się to wyraźnie odczuć na planie. Jestem wdzięczny firmie Platige Image i całej ekipie na czele z Adam Sikorą, wybitym operatorem filmowym, za zaangażowanie i profesjonalizm.

Pokaz teledysku połączony był z koncertem formacji Ørganek, który był transmitowany na antenie Trójki w audycji „Aksamit” Anny Gacek.

– To jest najpiękniejsza i najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem – zapewnia frontman.

Album „Czarna Madonna” ukazał się 4 listopada 2016 roku. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu „Głupi”, a z drugiej krok w przód. Ørganek cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której wyrasta. Tym razem wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz odniesieniom do tak odległych stylistyk, jak punk czy country. Wydawnictwo promowa utwór „Mississippi w ogniu”, który nie raz dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki.

Ørganek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut „Głupi” został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single „Nie lubię” i „Kate Moss”. Tomasz Organek był członkiem projektu Męskie Granie Orkiestra, z którym stworzył hit „Wataha”. Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie.