Zobacz oficjalny klip Pearl Jam

8 lutego 2020
ok. 1 minuta czytania

Po wizualizacjach z obrazami natury („Mach I”) i wideo z udziałem muzyków („Mach II”) fani doczekali się oficjalnego klipu. Stanowi on połączenie dwóch dotychczasowych koncepcji, czyli ujęć widoków i stworzeń ze zdjęciami zespołu wykonującego piosenkę. Jak zdradzają muzycy to ich pierwszy oficjalny teledysk od 7 lat.

– „Dance of the Clarivoyants” to wynik eksperymentów i znakomitej współpracy – mówi Jeff Ament. – Otworzyliśmy nowe drzwi kreatywności i było to całkiem ekscytujące.

Singiel zapowiada album „Gigaton”, który „trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 27 marca 2020. Za produkcję płyty odpowiadają Josh Evans i Pearl Jam. Na krążek trafi 12 utworów.

„Gigaton” – lista utworów:
1. Who Ever Said
2. Superblood Wolfmoon
3. Dance of the Clarivoyants
4. Quick Escape
5. Alright
6. Seven O’Clock
7. Never Destination
8. Take The Long Way
9. Buckle Up
10. Come Then Goes
11. Retrograde12. River Cross

W 2020 Pearl Jam oficjalnie świętuje 30-lecie działalności. Jedenaście albumów studyjnych, setki wyjątkowych występów, oficjalnych wydawnictw koncertowych, legiony oddanych fanów na całym świecie. Grupa sprzedała ponad 85 mln egzemplarzy albumów, a w 2017 została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Pearl Jam zagrają 13 lipca w Tauron Arenie Kraków. Jako gość specjalny na koncercie pojawi się garage punkowa grupa White Reaper.