Zobacz piękny teledysk Björk

18 września 2017
ok. 2 minut czytania

Za kamerą stanął Andrew Tomas Huang. Wideo zaczyna się od eterycznej, animowanej sekwencji. Dalej czeka nas wspaniałe mieniące się kolorami, świetliste widowisko. W filmiku widzimy Islandkę w niezwykłej sukni projektu Gucci. Suknia była robiona ręcznie, a do jej stworzenia wykorzystano 5 metrów opalizującego PCW, 2 metry pasków z takiego materiału i 20 metrów organzy. Prace trwały 550 godzi, plus dodatkowe 320 godzin na zdobienia.

Klip do „The Gate” można obejrzeć pod tym adresem.

Piosenka „The Gate” 22 września ukaże się na winylu. Singel poprzedza album „Utopia”, który ma ukazać się w listopadzie. Wcześniej artystka zdradziła, że będzie to jej randkowa płyta, płyta o miłości. – Spędzanie czasu z osobą, z którą się dobrze czujesz na każdym poziomie jest oczywiście utopią – tłumaczy.

Björk przygodę z muzyką zaczynała jako dziewczynka, wydając swój dziecięcy, imienny debiut, gdy miała zaledwie 12 lat. Ważnym etapem jej kariery był zespół The Sugarcubes (1986-1992). Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, „Debut”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się „It’s Oh So Quiet”, „Army of Me” czy „Hyperballad”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka miała również epizod aktorski – wystąpiła w dramacie „Tańcząc w ciemnościach” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór „I’ve Seen It All” otrzymała nominację do Oscara.