Zobacz prequel \”Planet Earth II\” z muzyką Radiohead i Hansa Zimmera

28 września 2017
ok. 2 minut czytania

Na potrzeby miniprodukcji angielska rockowa formacja i filmowy kompozytor nagrali \”(ocean) bloom\”, będący wariacją numeru \”Bloom\” Radiohead. W nowym nagraniu Thom Yorke odpowiada za wokale, Russell Emanuel z Bleeding Fingers Music za produkcję, a Hans Zimmer za aranżacje. W realizacji udział brała również orkiestra BBC. 5-minutowy film z muzyką Radiohead i Zimmera można sprawdzić tutaj.

Piosenka \”Bloom\” pochodząca z płyty \”The King of Limbs\” z 2011 roku była zainspirowana oryginalnym serialem \”Planet Earth\”. \”Błękitna planeta\” to najdroższy dokument w historii BBC. Obraz kosztował 7 milionów funtów. Zdjęcia kręcono w egzotycznych podwodnych i nadwodnych światach rozciągających się wokół wybrzeży wysp Galapagos, południowej Afryki, Brazylii, Queenslandu w Australii, Alaski, Antarktydy, wyspy Vancouver, archipelagu Bahamów, Florydy i Meksyku. Ekipy filmowe spędziły w terenie prawie 3000 dni. Nakręcono 700 godzin materiału filmowego. Dzięki rozmachowi i wykorzystaniu unikatowej techniki powstał obraz życia oceanicznego nieznany dotąd człowiekowi. Cykl zadebiutował Wielkiej Brytanii we wrześniu 2001 roku. Przed telewizorami zebrało się wówczas 12 milionów widzów.

Część druga doczeka się premiery w tym roku.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się \”OK Computer\” (1997) i \”Kid A\” (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to \”A Moon Shaped Pool\” z maja 2016 roku.

Hans Zimmer, wybitny twórca muzyki filmowej (\”Incepcja\”, \”Król lew\”, \”Gladiator\”, \”Interstellar\”, \”Dunkierka\”), ostatnio zajęty był na planie \”Blade Runner 2049\”).