Zobacz teledysk do „Rock And Roll” Led Zeppelin

28 października 2014
ok. 1 minuta czytania

Wideo powstało do alternatywnej wersji utworu. Teledysk zrealizowany z archiwalnych materiałów koncertowych, uzupełnionych animowaną grafiką, można obejrzeć pod tym adresem.

– To niemal punkowy, pre-punkowy numer – opowiada basista, John Paul Jones. – Szczególnie na żywo. To naprawdę szybki kawałek, z mnóstwem energii. Świetnie się to gra. Publiczność go uwielbia i my też.

Reedycja albumu „IV” ukaże się 27 października. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się wznowienie „Houses Of The Holy”.

Dzieła dostępne będą w paru formatach, między innymi na pojedynczym CD, winylu, jako pliki cyfrowe, w specjalnym kolekcjonerskim boksie, a także z dodatkowymi dyskami audio z wcześniej niepublikowanymi wersjami piosenek grupy.

Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 milionach egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.