Zobacz U2 w Nowym Jorku

27 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Wideo przedstawia muzyków spędzających czas w Nowym Jorku. Panowie jedzą pizzę, piją piwo w pubie czy jadą turystycznym busem. Za kamerą stanął Jonas Åkerlund (Madonny, Lady Gagi i Rammstein). Klip z pocztówkowymi widokami metropolii można obejrzeć tutaj.

„You’re The Best Thing bout Me” zapowiada płytę „Songs Of Experience”, która ukaże się 1 grudnia. W realizacji materiału udział wzięli Royal Blood, Ryan Tedder z OneRepublic, Jacknife Lee (R.E.M., The Killers) i Steve Lillywhite (The Rolling Stones, Morrissey). W zestawie znajdzie się poszerzona wersja utworu „XXX” Kendricka Lamara z udziałem Bono.

Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów „Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Jeśli „Songs of Innocence” opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

Krążek jest kontynuacją wydanego w 2014 roku albumu „Songs Of Innocence”.

U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.