Zombie Nation i Surkin na Audioriver

6 maja 2013
ok. 2 minut czytania

Zombie Nation znany jest zarówno z solowych produkcji, jak i duetu ZZT, który tworzy wraz z Tigą. To właśnie u Tigi, w wytwórni Turbo Recordings, wydał w grudniu piąty album autorski, pokazujący, że 14 lat po ukazaniu się hitu „Kernkraft 400”, wciąż ma bardzo wiele do przekazania.

Surkin to także gwiazda electro i choć nie ma tak długiego stażu, jak Zombie Nation, to już remiksowali go tacy artyści, jak A-Trak, Rustie czy Brodinski. Na koncie ma autorski album, współpracę z M.I.A. oraz przeróbki produkcji Justice, Ushera i Kavinskiego.
Dusky reprezentuje falę artystów mocno rozwijających nowe wcielenie muzyki house. To coś dla fanów Disclosure i Julio Bashmore’a.
Z kolei Ayah Marar to wokalistka, której głos mogliśmy usłyszeć w utworach takich gwiazd, jak Calvin Harris, DJ Fresh, Camo & Krooked czy Jack Peñate. W zeszłym roku Marar postanowiła zająć się solową karierą i wydała płytę „The Real”, na której znajdziemy niezwykle kolorową mieszankę drum’n’bassu, electro i popu.

Świeżo po debiutanckim albumie jest także trio HVOB reprezentujące słynny label Olivera Koletzkiego, Stil Vor Talent. Nazwa grupy to skrót od Her Voice Over Boys, czyli – w wolnym tłumaczeniu – wokalistka i dwóch chłopców. Na płycie ich muzyka to pełne emocji i nastrojowe kompozycje. Na scenie to wokal, żywa perkusja i sporo elektronicznego sprzętu.

Minilogue – znani jako Son Kite – przed kilkoma dniami wydali kolejny album, „Blomma”, a Steffi za moment wypuści kompilację „Panorama Bar 05” sygnowaną przez niezwykle ceniony label Ostgut Ton. Steffi to rezydentka słynnego Panorama Baru, a płyta Minilogue zbiera świetne recenzje.
Jeszcze tylko do środy 8 maja (włącznie) dwudniowe karnety na Audioriver można zakupić w cenie 130 zł. W czwartek ich cena wzrośnie o 30 zł. Wejściówki dostępne są w salonach Empik, na eBilet.pl oraz Audioriver.pl.