Zooey Deschanel porwana w klipie Katy Perry

21 grudnia 2020
ok. 2 minut czytania

Obydwie artystki często są mylone, gdyż rzeczywiście są do siebie podobne. Pomysł na klip wziął się z planu Katy Perry, by zaangażować Zooey Deschanel jako swoją dublerkę, by skupić się na macierzyństwie. W klipie aktorka, wzięta za piosenkarkę, zostaje porwana przez kosmitów.

Piosenka \”Not the End of the World\” pochodzi z ostatniej płyty wokalistki, \”Smile\” z sierpnia 2020 roku.

Od czasu debiutu Katy Perry w barwach Capitol Records z \”One of the Boys\” (2008), artystka zgromadziła ponad 40 miliardów streamów i sprzedała 45 mln egzemplarzy albumów. Jej kolejne albumy – \”Teenage Dream\”, \”PRISM\”, \”Witness\” – przyniosły mnóstwo światowych hitów. Niedawno artystka wydała single \”Never Really Over\”, \”Never Worn White\”, \”Small Talk\” i \”Harleys in Hawaii\”. Wyświetlenia klipu \”Roar\” z 2013 przekroczyły 3 miliardy – Perry jest pierwszą wokalistką solową, której udała się ta sztuka. Katy była też pierwszą artystką, której cztery klipy przekroczyły pojedynczo miliard wyświetleń. \”Firework\” i \”Last Friday Night\” przekroczyły milion, a \”Dark Horse\” ma ponad 2,7 miliardów. Występ Katy Perry z przerwy finału Super Bowl w 2015 jest najpopularniejszym w historii wydarzenia. Artystka należy do elitarnego klubu RIAA 100 Million Certified Songs.

Zooey Deschanel najlepiej znana jest z serialu \”Jess i chłopaki\”. Artystka para się nie tylko pracą w filmie i telewizji, ale i muzyką. Z M. Wardem współtworzy alternatywno-popowy duet She & Him. Dorobek duetu zamyka okolicznościowa płyta \”Christmas Party\” z października 2016 roku.