#Zostańwdomu i posłuchaj jak Baranovski śpiewa Billie Eilish

24 marca 2020
ok. 1 minuta czytania

Niestety, w związku z wybuchem pandemii koronawirusa tylko nielicznym jak na razie udało się usłyszeć na żywo jak autor nominowanej do Fryderyka przebojowej płyty „Zbiór” i jego zespół, poradzili sobie z hitem młodej amerykańskiej gwiazdy. Stąd decyzja, aby „Bellyache” w wykonaniu Baranovskiego udostępnić wszystkim jego fanom.

„Bellyache” to singel Billie Eilish, który znalazł się na wydanej przez nią w 2017 roku debiutanckiej EP-ce „Don’t Smile At Me”.

Skąd pomysł, aby sięgnąć akurat po piosenkę Billie Eilish?

– Zaczęło się od przypadkowego wykonania piosenki na próbie zespołu, kiedy to trochę dla żartu postanowiliśmy połączyć dwa skrajne bieguny – opowiada Baranovski. – Z jednej strony brzmienie akordeonu, niesprawiedliwie postrzeganego jako instrument przaśny i archaiczny, z drugiej – nowoczesność, której idealnym uosobieniem jest właśnie Billie Eilish. Wykorzystanie akordeonu w tym nagraniu jest dla mnie osobistym powiewem nostalgii, gdyż właśnie na potrzebę tej piosenki wróciłem do niego po 10 latach przerwy.

W październiku 2019 roku ukazał się debiutancki album Baranovskiego „Zbiór”. Znalazły się na niej przebojowe single „Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce” czy opublikowany ostatnio razem z teledyskiem „Sam”.