Zrób teledysk na Międzynarodowy Dzień Ziemi. neena zaprasza

7 marca 2018
ok. 2 minut czytania

„Last Call” jest piosenką z debiutanckiego albumu artystki, „Flipside”. Stworzony jeszcze przed 2015 i zaprezentowany pierwotnie w półfinale 9. edycji programu „Must Be The Music” utwór przeszedł przez 2 lata muzyczną metamorfozę, zachowując jednak swoje główne przesłanie – Ziemia jest naszym jedynym domem, dbajmy o nią. Tekst piosenki mówi o konieczności zauważania i doceniania bogactwa natury na co dzień, otoczenia cierpiącej planety należną jej troską. Projekt teledysku do „Last Call” jest próbą docenienia tego, co zawdzięczamy naturze, a co możemy łatwo utracić.

– Wystarczy przesłać filmik z własnych zbiorów podróżniczych, lub zwykłych spacerów, w którym przemierzacie piękny naturalny krajobraz – zachęca neena. – Chodzi o bezpośrednie, osobiste doświadczenie piękna natury i pokazanie jak wiele ona znaczy w Waszym życiu. Myślę, że taki pozytywny osobisty przekaz może czasem dać więcej do myślenia, niż przytaczanie alarmujących statystyk. Łatwiej sobie wtedy wyobrazić, co każdy z nas z osobna może realnie stracić. Ponieważ projekt ma charakter non-profit, nagrodą dla osób, których filmiki znajdą się w klipie, będzie po prostu wielka satysfakcja z podzielenia się swoją radością z innymi 🙂

Materiały, które mogą być przesyłane do 30 marca, powinny spełniać proste wymogi techniczne, których szczegóły wraz z regulaminem projektu artystka podaje na swoim Facebooku.

Premiera oficjalnego teledysku „Last Call” planowana jest na 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Piosenki można posłuchać poniżej.

neena to młoda, obecnie 18 letnia wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która proponuje świeżą estetykę dźwięku, łączącego pop z muzyką alternatywną i elektroniczną. Poprzednie produkcje artystki, „Roses” oraz „Run” zostały docenione przez słuchaczy, otrzymały miejsce na Liście Osobistej Piotra Metza w radiowej Trójce. W ciągu ostatnich dwóch lat neena intensywnie pracowała nad nowym albumem, „Flipside”, którego premiera szykowana jest na ten rok.