Zuza Jabłońska walczy z prześladowaniem

30 października 2019
ok. 1 minuta czytania

Klip do „Wisły” zrealizowany przez Dawida Ziembę porusza tematy odmienności oraz tolerancji. Zuza Jabłońska po raz kolejny zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, tym razem odnosząc się do szykanowania wśród młodych. Poznając osoby wyglądające, ubierające i zachowujące się inaczej niż my, poszerzamy własne horyzonty.

Zuza Jabłońska zyskała rozgłos dzięki pierwszej edycji „The Voice Kids”, w której pod trenerskim okiem Barona i Tomsona doszła do ścisłego finału. Debiutowała singlem „Sami”, który dotychczas zgromadził ponad 4 miliony streamów.

Wielkim przebojem okazał się kolejny utwór młodej artystki – „Powiedz mi to w twarz” z gościnnym udziałem Jana-Rapowanie i Silesa. Kawałkowi towarzyszył manifest związany z problemami w codziennej komunikacji międzyludzkiej oraz zjawiskiem hejtowania w internecie. Singel dotarł na szczyt zestawienia najpopularniejszych utworów w radiach w Polsce i ma już status złotej płyty. Teledysk, nominowany do Fryderyka, obejrzano już ponad 15 milionów razy. Łączna liczba streamów audio i wideo wynosi prawie 19 milionów. Utworu „Spacer po linie” dotychczas odsłuchano w serwisach cyfrowych 3,3 mln razy.