Zwiastun filmu Jacka White’a o historii muzyki

20 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Na trzyczęściowy projekt składa się film dokumentalny, film fabularny oraz kolekcja nagrań. Wszystko to w ramach serii „American Epic”. White’a w przedsięwzięciu wspomogli legendarny producent i muzyk T Bone Burnett oraz aktor i reżyser Robert Redford.

Efekt to „podróż w czasie do narodzin współczesnej muzyki”. Dokument wyemitowany zostanie 16 maja 2017 roku w stacji PBS oraz w BBC.

Film „The American Epic Sessions” będzie mieć premierę 6 czerwca. Będzie hołdem, między innymi, dla rodziny Carterów i Mississippi Johna Hurta. Występują w nim między innymi Elton John, Willie Nelson, Beck, Nas, Alabama Shakes, Merle Haggard, Taj Mahal, Raphael Saadiq, The Avett Brothers, Los Lobos, Bettye LaVette, Steve Martin, Edie Brickell.

Soundtrack oraz box z wszystkimi 100 utworami z produkcji ukaże się 12 maja 2017 roku.

Zwiastun filmu znajduje się na tej stronie.

Jack White to amerykański rockman o polskich korzeniach. Rodzina jego matki pochodziła z Polski, on sam urodził się w Detroit. Sukces i uznanie zdobył, współtworząc duet The White Stripes, którego przebój „Seven Nation Army” wybrzmiewa na wszystkich stadionach sportowych. Artysta współtworzy również kapele The Raconteurs i The Dead Weather oraz stoi na czele wytwórni Third Man. Ostatnio otrzymał nominację do Grammy za nagrany z Beyoncé numer „Don’t Hurt Yourself”. Jego ostatni solowy longplay to „Lazaretto” z czerwca 2014 roku.