ZZ Top nie zagra na Ursynaliach

25 maja 2013
ok. 1 minuta czytania

– Szanowanie warunków umów jest podstawą w tym biznesie w każdym kraju, w którym zespół występował – wyjaśniają Amerykanie. – Żałujemy, że fani w Warszawie nie będą mogli zobaczyć zespołu na koncercie, ale nie mieliśmy wyboru z racji nie dotrzymania przez promotora warunków umowy.

Pełne oświadczenie znaleźć można pod tym adresem.

– Chcemy oświadczyć, że podjęliśmy wszelkie możliwe sposoby aby doprowadzić do koncertu tej kultowej grupy – czytamy w komunikacie. – Byliśmy dumni z faktu, iż po tylu latach zespół wyraził chęć zagrania na Ursynaliach. Dzisiejsza decyzja ZZ Top to wielka strata nie tylko na atrakcyjności naszego festiwalu, ale także finansowa. Negocjowaliśmy do dziś warunki kontraktu zaproponowane przez zespół. Nasze negocjacje i propozycje jak widać w oświadczeniu zespołu nie znalazły pozytywnego finału.

– Wszystkich tych, którzy liczyli na koncert ZZ Top gorąco przepraszamy – dodają organizatorzy. – W formie rekompensaty, dla wszystkich osób które kupiły bilety na trzeci dzień imprezy gwarantujemy, że będą mogły zakupić karnet na edycję 2014 za 50% jego wartości.

Tegoroczne Ursynalia odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2013 na terenie Kampusu SGGW. Na festiwalu wystąpią m.in. Him, Bullet for my Valentine, Steve Aoki, Pendulum (Dj set & Verse) czy Bad Religion.